Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.

Krátký popis

Jednoduchá, levná, spolehlivá, vyzkoušená, to je tahle klasika do bytů. Tradiční hranatý vzhled nepodléhá módním vlivům a zaručuje nenápadnost na stropě i za 20 let. Má jednu obrovskou výhodu - montáž zabere polovinu času a nemusíte řešit rozteč závěsů a záclon.

Dostupnost:
U nás na skladě
Výrobce:
maker

Kolejničku Linea 400 jsme minulý rok doplnili "faceliftem" Linea Medea se skryým uchycením.

Základní vlastnosti

 • U nás tento rok nejprodávanější dvojkolejnička spolu s modelem Medea. Cenově dostupné řešení pro kvalitní hliníkovou dvojkolejnici - léty prověřená klasika.
 • Jednoduchá montáž pouze přivrtáním do stropu připravenými otvory pro vrut každých 25 cm.
 • Ideální do bytů, kolejničku můžete doplnit například dřevěným nebo hliníkovým krycím čelem (nebo si můžete rovnou pořídit systémové řešení Linea ALU 450).
 • Malý tip: do prostřední části mezi záclonou za závěsem si můžete jednoduše nalepit LED pásek.
 • Díky pevně dané rozteči záclony a závěsu nemusíte řešit vzdálenosti.
 • Nosnost 6 kg / metr / drážka.
 • Na přání vám kolejničku vyrobíme také v barvě dle vzorníku RAL K7.

Řez profilem

Průřez Linea 400

Kam se hodí?

Linea 400 se hodí do každého bytu nebo domu - je to jednoduchá a tradiční dvojkolejnička, kterou jsme namontovali do nekonečna bytů.


Montáž

Kolejničku standardně vyrábíme předvrtanou, existují ale dva způsoby uchycení:

Vrutem v prostřed profilu

Kolejnička je navrtaná každých 25 cm (pro 4 mm vrut, který je součástí dodávky). Díru po vrutu můžete zakrýt bílou krytkou (nábytkářská, není součástí balení, ale je dostupná v každém hobby marketu).

Vrutem v drážce

Menší vrut (3 mm) můžete schovat do drážky. Výhodou je, že nenarušíte celkový vzhled kolejničky hlavou vrutů, nicméně montáž vyžaduje preciznost a opatrnost, protože pokud vrtákem nebo bitem poškodíte vnitřní hranu drážky, kolejnička ztratí kluznost. Doporučujeme používat tenký vrták na malé otáčky a dlouhý bit a oboje oblepit elektikářskou izolační páskou.


Technická data

 • Nosnost: 12 kg.
 • Počet jezdců: 28 ks / m.
 • Max. délka: 6 m.
 • Doba montáže: 30 minut / běžné okno.

Obsah balení

 • Kolejnička vyrobená na milimetr přesně.
 • Koncovky.
 • Jezdci Linea v počtu 28 ks / metr.
 • Kotevní materiál (hmoždinky & vruty).

Montáž


Řešení dvojkolejnic v rohu

Pokud se potkávají dvě kolejničky v rohu, doporučujeme řešít spíše pomocí dvou samosatných jednokolejniček, ideálně s obloukem, aby byl roh průjezdný pro látku. Ideální produkt je záclonová kolejnička Forest KS. Pokud ale řešíte roh s dvojkolejničkou (například máte dvojkolejničky do celého bytu a potřebujete vyřešit jedno místo, používáme tyto tři možnosti:

 • 1.) Dotyk rohem. Nejjednodušší řešení, nicméně mezi závěsy vznikne viditelná mezera cca 6 cm.
 • 2.) Převazem. Nejčastější řešení - škvíra je menší, překrytí kolejniček vypadá efektivně. Mezera se dá částečně kompenzovat tím, že zavěsíte poslední háček látky na druhou kolejničku.
 • 3.) Seříznutí pod úhlem. Vypadá to lákavě, ale většinou se nepodaří dosáhout malé spáry mezi kolejničkami. Dvojkolejničky navíc nemají vhodné krytky pro seříznutí pod úhlem, takže se spasují k sobě a zarážka se řeší stop-jezdcem (např. tímto).


V této kategorii

Záclonová kolejnice Forest KS

Forest KS

Tato záclonová kolejnička je naše nejoblíbenější, a to díky své bezkonkurenční kvalitě a desetileté záruce. Je ideálním řešením do všech místností, především díky své nenápadnosti a možnostem ohýbání na míru. Vypadá skvěle!

Od 409 Kč / m

 

Forest DS

Forest DS je ta nejhezčí záclonová kolejnička, kterou u nás můžete koupit. Nejen, že je pěkná, ale má i perfektní kluznost je tichá a poskytujeme záruku 10 let. Vyřešené detaily uchycení, jednoduchý a čistý profil dokonale zapadnou do každé místnosti.

Od 456 Kč / m

 

Linea Medea

Dvojkolejnička, kterou jsme si sami navrhli na základě roků strávených na montážích a ve výrobě. Chtěli jsme jednoduchou kolejničku s hranatým nadčasovým vzhledem, která se dobře montuje a hodí se do každého bytu a je spolehlivá. Úkol splněn.

Od 639 Kč / m

 

Linea 450

Trend roku 2023 jsou krycí čela pro zakrytí horního řasení závěsů a záclon. U nás je řešením tato dvojkolejnice ze spojeného profilu s designovým krycím čelem. Dá se jednoduše doplnit o LED osvětlení. Navíc těmto ladným křivkám se nedá odolat!

Od 562 Kč / m

 

Poslat poptávku k produktu

Rádi Vám pomůžeme s dotazem ohledně této kolejničky - poptávky z tohoto formuláře vyřizujeme rychleji. Pokud máte nějaký složitější dotaz, nebojte se zavolat.


Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód produktu: ALU400, 801580150463, 94