Krátký popis

Jednoduchá, levná, spolehlivá, vyzkoušená, to je tahle klasika do bytů. Tradiční hranatý vzhled nepodléhá módním vlivům a zaručuje nenápadnost na stropě i za 20 let. Má jednu obrovskou výhodu - montáž zabere polovinu času a nemusíte řešit rozteč závěsů a záclon.

Dostupnost: Krátkodobě nedostupné
Výrobce:
maker

Kolejnička Linea 400 je z důvodu nedostatku hliníku u dodavatele do konce ledna 2022 nedostupná. Doporučujeme použít nový model Linea Medea, který Lineu 400 nahrazuje.

Základní vlastnosti

 • U nás tento rok nejprodávanější dvojkolejnička spolu s modelem Medea. Cenově dostupné řešení pro kvalitní hliníkovou dvojkolejnici - léty prověřená klasika.
 • Jednoduchá montáž pouze přivrtáním do stropu připravenými otvory pro vrut každých 25 cm.
 • Ideální do bytů, kolejničku můžete doplnit například dřevěným nebo hliníkovým krycím čelem (nebo si můžete rovnou pořídit systémové řešení Linea ALU 450).
 • Malý tip: do prostřední části mezi záclonou za závěsem si můžete jednoduše nalepit LED pásek.
 • Díky pevně dané rozteči záclony a závěsu nemusíte řešit vzdálenosti.
 • Nosnost 6 kg / metr / drážka.
 • Na přání vám kolejničku vyrobíme také v barvě dle vzorníku RAL K7.

Řez profilem

Průřez Linea 400

Kam se hodí?

Linea 400 se hodí do každého bytu nebo domu - je to jednoduchá a tradiční dvojkolejnička, kterou jsme namontovali do nekonečna bytů.


Montáž

Kolejničku standardně vyrábíme předvrtanou, existují ale dva způsoby uchycení:

Vrutem v prostřed profilu

Kolejnička je navrtaná každých 25 cm (pro 4 mm vrut, který je součástí dodávky). Díru po vrutu můžete zakrýt bílou krytkou.

Vrutem v drážce

Menší vrut (3 mm) můžete schovat do drážky. Výhodou je, že nenarušíte celkový vzhled kolejničky hlavou vrutů, nicméně montáž vyžaduje preciznost a opatrnost, protože pokud vrtákem nebo bitem poškodíte vnitřní hranu drážky, kolejnička ztratí kluznost. Doporučujeme používat tenký vrták na malé otáčky a dlouhý bit a oboje oblepit elektikářskou izolační páskou.


Technická data

 • Nosnost: 12 kg.
 • Počet jezdců: 28 ks / m.
 • Max. délka: 6 m.
 • Doba montáže: 30 minut / běžné okno.

Obsah balení

 • Kolejnička vyrobená na milimetr přesně.
 • Koncovky.
 • Jezdci Linea v počtu 28 ks / metr.
 • Kotevní materiál (hmoždinky & vruty).

Doporučené příslušenství

Po zadání rozměru v konfigurátoru se vám automaticky doplní potřebné počty kusů.

Jezdec s kolečky Linea

Náhradní kolejčkový jezdec.
6,05 Kč

Jezdec kluzný Linea

Náhradní kluzný jezdec.
5,00 Kč


V této kategorii

 Záclonová kolejnice Forest KS

Forest KS

Cena od 409 Kč / m

Tato záclonová kolejnička je naše nejoblíbenější, a to díky své bezkonkurenční kvalitě a desetileté záruce. Je ideálním řešením do všech místností, především díky své nenápadnosti a možnostem ohýbání na míru. Vypadá skvěle!

 

Forest DS

Cena od 456 Kč / m

Forest DS je ta nejhezčí záclonová kolejnička, kterou u nás můžete koupit. Nejen, že je pěkná, ale má i perfektní kluznost je tichá a poskytujeme záruku 10 let. Vyřešené detaily uchycení, jednoduchý a čistý profil dokonale zapadnou do každé místnosti.

 

Linea Medea

Cena od 490 Kč / m

Dvojkolejnička, kterou jsme si sami navrhli na základě roků strávených na montážích a ve výrobě. Chtěli jsme jednoduchou kolejničku s hranatým nadčasovým vzhledem, která se dobře montuje a hodí se do každého bytu a je spolehlivá. Úkol splněn.

 

Linea 450

Cena od 464 Kč / m

Trend roku 2021 jsou krycí čela pro zakrytí horního řasení závěsů a záclon. U nás je řešením tato dvojkolejnice ze spojeného profilu s designovým krycím čelem. Dá se jednoduše doplnit o LED osvětlení. Navíc těmto ladným křivkám se nedá odolat!

 

Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód produktu: ALU400, 801580150463, 94