Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.

Záclonové kolejničky

Změření šířky

Šířka kolejnice = šířka závěsu. Je v podstatě na vás, jak má být závěs široký. Vždycky je potřeba myslet na to, aby závěs nahrnutý na stranu (tzn. roztažený) nezasahoval do výhledu z okna.

Náš obvyklý postup je takový, že u oken do 3m vezmeme šířku okna a přičteme 40 cm na každé straně.

Dost nám to ulehčuje to, že kolejničky jdou na místě zkrátit (ale prodloužit už ne). Takže doporučujeme spíše nechat rezervu a pak zkracovat. Zkracování zvládete doma i s listem pilky na železo z hobbymarketu a systém je vymyšlený tak, že dodatečné zkrácení není na kolejničce poznat.


Závěsy

Změření výšky

Ve finále se potřebujeme dostat k čisté výšce závěsu. Tento termín používáme pro výšku již hotového závěsu ve chvíli, kdy ho věšíme. Představte si závěs, když ho položíte na zem a změříte ho do začátku do konce. Žádné záložky, žádné rezervy, nic. Protože používáme jednotný postup při šití tak, abychom zakryli závěsovou kolejničku (můžete koupit v našem e-shopu), není potřeba nic řešit, o všechno se postaráme.

Změřte čistou výšku od podlahy po strop a odečtěte 1,5cm.
Pokud nechcete závěsy až na zem, ale třeba po parapet, opět odečítáte 1,5cm.
Pokud zaměřujete i záclony, záclona by měla být o 0,5 - 1cm kratší, než čistá výška závěsu (aby zátažený závěs překryl spodek záclony)

Měření výšky proveďte na více místech, pokud není podlaha úplně rovná, doporučujeme odečíst 2cm. Pokud máte podlahu jako zrcadlo, odečtěte 1cm. Když totiž zvolíte větší odečet (2cm), závěs tolik neprozradí nerovnosti v podlaze.

Pro jistotu ještě ilustrační obrázek:

zaměření závěsů

Nejste si jistí? Jednoduše zavolejte, poradíme, od toho jsme tady.

Id stránky: 106