Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.

Rozteč kolejnic

Pokud instalujete na strop dvě kolejnice (typicky Forest KS nebo Forest DS), je potřeba dosáhnout toho, aby závěs s sebou při zatahování nebral záclonu. Proto by měla být rozteč os kolejnic co největší tak, aby to oko uneslo. Naše oblíbená rozteč je 10cm u větších místností, 8 cm u menších (do 16m2). Minimum, při kterém to bude funfovat, je 5 cm.

Berte ale prosím v potaz to, že pokud zvolíte nejoblíbenější kotvení do stropu systém smart-click, při malé rozteči (kolem 5cm) může krytka kotvení vadit nařasené zácloně při zatahování. Takže 8 cm je obecné optimum.

Vzdálenost první kolejnice od zdi

Nejmeší možná vzdálenost kolejnice, aby záclona nebo závěs příliš "nevisely" na zdi, je 5 cm.

První konzole na straně

Zleva i zprava by měla být konzole podle technických listů výrobce maximálně 10 cm od kraje kolejnice. Pokud nás zeď pustí, dáváme raději 5 cm, ale obě varianty jsou správně.

Vzdálenost mezi kotevními body

Doporučená rozteč je mezi 60 - 70 cm. Záleží na látce, kterou hodláte na záclonovou kolejnici závěsit a také na její tuhosti (Linea 400 v pořádku snese 100 cm, u lehké Linea 7300 doporučujeme spíše 60 cm.


Ohnutí kolejnice

Levou a pravou určujeme pohledem shora na kolejnici na zemi, jezdci dolů (Foto).

Výrobní rozměr = vnější rozměr. Více informací. Délka ohnutí ke zdi = poloměr ohnutí + 50 mm rovně. Více informací. Pokud potřebujete speciální ohyb, pošlete nám prosím poptávku do emailu.

Poloměř ohnutí se vám vždy zobrazí v konfigurátoru u vybrané kolejnice.


Montážní návody ke stažení

Výrobce Produktová řada Velikost
Forest KS, DS, CKS, FMS (jde použít na všechno) 0.8 MB Stáhnout
Forest Shuttle L / M 0.7 MB Stáhnout
Forest Programování Shuttle S / L / M 1.1 MB Stáhnout
Id stránky: 137