Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.
Vážení zákazníci, do 9. října máme dovolenou. Výroba a příjem objednávek běží normálně. Veškeré dotazy prosím směřujte na email. Děkujeme za pochopení.

Rozteč kolejnic

Pokud instalujete na strop dvě kolejnice (typicky Forest KS nebo Forest DS), je potřeba dosáhnout toho, aby závěs s sebou při zatahování nebral záclonu. Proto by měla být rozteč os kolejnic co největší tak, aby to oko uneslo. Naše oblíbená rozteč je 10cm u větších místností, 8 cm u menších (do 16m2). Minimum, při kterém to bude funfovat, je 5 cm.

Berte ale prosím v potaz to, že pokud zvolíte nejoblíbenější kotvení do stropu systém smart-click, při malé rozteči (kolem 5cm) může krytka kotvení vadit nařasené zácloně při zatahování. Takže 8 cm je obecné optimum.

Vzdálenost první kolejnice od zdi

Nejmeší možná vzdálenost kolejnice, aby záclona nebo závěs příliš "nevisely" na zdi, je 5 cm.

První konzole na straně

Zleva i zprava by měla být konzole podle technických listů výrobce maximálně 10 cm od kraje kolejnice. Pokud nás zeď pustí, dáváme raději 5 cm, ale obě varianty jsou správně.

Vzdálenost mezi kotevními body

Doporučená rozteč je mezi 60 - 70 cm. Záleží na látce, kterou hodláte na záclonovou kolejnici závěsit a také na její tuhosti (Linea 400 v pořádku snese 100 cm, u lehké Linea 7300 doporučujeme spíše 60 cm.


Ohnutí kolejnice

Levou a pravou určujeme pohledem shora na kolejnici na zemi, jezdci dolů (Foto).

Výrobní rozměr = vnější rozměr. Více informací. Délka ohnutí ke zdi = poloměr ohnutí + 50 mm rovně. Více informací. Pokud potřebujete speciální ohyb, pošlete nám prosím poptávku do emailu.

Poloměř ohnutí se vám vždy zobrazí v konfigurátoru u vybrané kolejnice.


Montážní návody ke stažení

Výrobce Produktová řada Velikost
Forest KS, DS, CKS, FMS (jde použít na všechno) 0.8 MB Stáhnout
Forest Shuttle L / M 0.7 MB Stáhnout
Forest Programování Shuttle S / L / M 1.1 MB Stáhnout
Id stránky: 137