Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.

Zapuštěné kolejnice do sádrokartonu jsou nejhezčí řešení

Proč zapouštět kolejničky do stropu?

Sádrokarton je oblíbený díky svým možnostem, umožňuje tak hrát si s podhledy, závěsným systémem a netypickými tvary, které by se pomocí jiného materiálu realizovaly jen těžko. Strop totiž může být onou pověstnou třešničkou na dortu, jelikož uzavírá celkový dojem interiéru.

Zážitek z vašeho domu či bytu můžete jen podtrhnout tím, když použijete závěsy a záclony od stropu až po zem a záclonové kolejnice zapustíte do sádrokartonu. Dojem, že závěsy a záclony visí jen tak ve vzduchu budete milovat.

Máme dvě produktové řady

Kolejničky Forest mají o třetinu vyšší kluznost než ostatní produkty, díky speciální povrchové úpravě vodící lišty. Řada kolejnic Linea je pak naše vlastní výroba, která je cenově příznivější, ale zároveň velmi kvalitní s širšími možnostmi použití.

Slovníček technických pojmů najdete v dolní části stránky.


Nabídka záclonových kolejnic do sádrokartonu:

Max 6 m Montáž do SDK

Forest KS SDK

Holandská kvalita: Nejvyšší kluznost na trhu a tichý chod - všechny výhody naší nejoblíbenější záclonové kolejnice Forest KS. Samozřejmostí je desetiletá záruka na mechaniku a kompatibilita s produktovou řadou Forest. Vhodná i pro závěsy a záclony za sebou.

Od 482 Kč / m

Výrobce:
Montáž do SDK Max 6 m

Linea 620

U Forestu zatím není dostupná dvojkolejnice, takže Linea 620 je ideální řešení, pokud chcete opravdu jednoduchou montáž pro záclonu i závěs v jedné řadě v předem definované rozteči. Pokud máte rádi propracované detaily, bude se hodit skryté uchycení.

Od 874 Kč / m

Výrobce:
Montáž do SDK Max 6 m

Linea 600

Naše výroba - téměř identická jako Forest KS SDK, nicméně se standardní (avšak pořád dobrou) kluzností. Vyrobená ve Španělsku, žádný východ, dostatečně pevný a kvalitní hliník. Hlavní výhodou je příznivá cena a snadná montáž.

Od 294 Kč / m

Výrobce:
 Záclonová kolejnice pro sádrokarton Linea 150
Max 6 m Pro SDK (viditelná)

Linea 150

Jen centimetr a půl na výšku a skryté uchycení - vhodná kombinace, pokud chcete lehkou záclonovou kolejnici na již hotový sádrokartonový strop. Vyrobeno ve Španělsku z kvalitního hliníku, v jednoduchém hranatém designu. Dostupná i v šedé a v černé.

Od 325 Kč / m

Výrobce:
Max 6 m Pro SDK (viditelná)

Linea 850

Jednoduchá, symetrická kolejnice pro záclony nebo lehké závěsy. Hlavní výhodou je skryté uchycení a minimalistický styl lehce zaoblených hran. Ideální řešení, pokud máte SDK strop, ale už se vám nechce frézovat drážka.

Od 286 Kč / m

Výrobce:
Šití závěsů na zakázku

Šití závěsů na míru

Máme šicí dílnu a velkou nabídku hezkých závěsů. Rádi Vám vyrobíme závěsy na míru podle Vašich představ.

"Cena od" za metr je počítána vždy za hotovou kolejnici vč. DPH v nejdelším rozměru se základní variantou kotvení.
Pokud je produktu sleva, jedná se o slevu z našeho standardního ceníku, který je k nahlédnutí v našich prodejnách.


Co to je sádrokarton?

Jde o desky, jejichž základem je sádrové jádro, obalené papírovým kartonem. Jeho skvělými vlastnostmi jsou mimo jednoduchou instalaci také zvuková a tepelná izolace. Sádrokartonové desky jsou vyrobeny ze sádry, kartonu a vody. Sádrokartonová směs uprostřed obsahuje látky, které navíc zamezují výskytu plísní a také zvyšují požární odolnost. Po celém světě se sádrokartonové konstrukce využívají pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. V současné době je sádrokarton nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Výhody:

  • Sádrokartony umožňují rychlé a snadné řešení příček, podhledů, obkladů zateplených šikmin v podkroví i pevných podlah a předsazených stěn.
  • Je vysoce tvarovatelný a tudíž flexibilní.
  • Jeho instalace je snadná a vhodná po celý rok.
  • Má dlouhou dobu životnosti.
  • Zajišťuje regulaci vlhkosti v místnostech.
  • Má protipožární vlastnosti.

Proč byste měli uvažovat nad kolejničkami do sádrokartonu?

Sádrokarton je oblíbený díky svým možnostem, umožňuje tak hrát si s podhledy, závěsným systémem a netypickými tvary, které by se pomocí jiného materiálu realizovaly jen těžko. Strop totiž může být onou pověstnou třešničkou na dortu, jelikož uzavírá celkový dojem interiéru. Zážitek z vašeho domu či bytu můžete jen podtrhnout tím, když použijete závěsy a záclony od stropu až po zem a kolejničky zapustíte do sádrokartonu. Dojem, že závěsy a záclony visí jen tak ve vzduchu budete milovat.


Slovníček pojmů

CD Profil

CD Profil sádrokarton

CD profil je základní konstrukční prvek rastru SDK stropu z pozinkovaného plechu, ke ktrému se kotví sádrokartonové desky i kolejničky.

Rastr

Rastr sádrokarton

Rastr je "mříž" z CD profilů, ke které se přišroubují sádrokartonové desky.

Servisní otvor

Servisní otvor

Jedná se o vyfrézovaný obdélník v kolejničce, přes který je možné vyjmout nebo vložit jezdce. Servisní otvor je zakrytý stop-jezdcem, takže není vidět. Pro použití servisního otvoru stačí stop-jezdec vytáhnout ven otočením.

Za fotky děkujeme společnostem DEK a KNAUF.


Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód kategorie: 45