Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.
Vážení zákazníci, do 9. října máme dovolenou. Výroba a příjem objednávek běží normálně. Veškeré dotazy prosím směřujte na email. Děkujeme za pochopení.

Zapuštěné kolejnice do sádrokartonu jsou nejhezčí řešení

Proč zapouštět kolejničky do stropu?

Sádrokarton je oblíbený díky svým možnostem, umožňuje tak hrát si s podhledy, závěsným systémem a netypickými tvary, které by se pomocí jiného materiálu realizovaly jen těžko. Strop totiž může být onou pověstnou třešničkou na dortu, jelikož uzavírá celkový dojem interiéru.

Zážitek z vašeho domu či bytu můžete jen podtrhnout tím, když použijete závěsy a záclony od stropu až po zem a záclonové kolejnice zapustíte do sádrokartonu. Dojem, že závěsy a záclony visí jen tak ve vzduchu budete milovat.

Máme dvě produktové řady

Kolejničky Forest mají o třetinu vyšší kluznost než ostatní produkty, díky speciální povrchové úpravě vodící lišty. Řada kolejnic Linea je pak naše vlastní výroba, která je cenově příznivější, ale zároveň velmi kvalitní s širšími možnostmi použití.

Slovníček technických pojmů najdete v dolní části stránky.


Nabídka záclonových kolejnic do sádrokartonu:

Max 6 m Montáž do SDK

Forest KS SDK

Holandská kvalita: Nejvyšší kluznost na trhu a tichý chod - všechny výhody naší nejoblíbenější záclonové kolejnice Forest KS. Samozřejmostí je desetiletá záruka na mechaniku a kompatibilita s produktovou řadou Forest. Vhodná i pro závěsy a záclony za sebou.

Od 482 Kč / m

Výrobce:
Montáž do SDK Max 6 m

Linea 600

Naše výroba - téměř identická jako Forest KS SDK, nicméně se standardní (avšak pořád dobrou) kluzností. Vyrobená ve Španělsku, žádný východ, dostatečně pevný a kvalitní hliník. Hlavní výhodou je příznivá cena a snadná montáž.

Od 294 Kč / m

Výrobce:
Montáž do SDK Max 6 m

Linea 620

U Forestu zatím není dostupná dvojkolejnice, takže Linea 620 je ideální řešení, pokud chcete opravdu jednoduchou montáž pro záclonu i závěs v jedné řadě v předem definované rozteči. Pokud máte rádi propracované detaily, bude se hodit skryté uchycení.

Od 874 Kč / m

Výrobce:
 Záclonová kolejnice pro sádrokarton Linea 150
Max 6 m Pro SDK (viditelná)

Linea 150

Jen centimetr a půl na výšku a skryté uchycení - vhodná kombinace, pokud chcete lehkou záclonovou kolejnici na již hotový sádrokartonový strop. Vyrobeno ve Španělsku z kvalitního hliníku, v jednoduchém hranatém designu. Dostupná i v šedé a v černé.

Od 325 Kč / m

Výrobce:
Max 6 m Pro SDK (viditelná)

Linea 850

Jednoduchá, symetrická kolejnice pro záclony nebo lehké závěsy. Hlavní výhodou je skryté uchycení a minimalistický styl lehce zaoblených hran. Ideální řešení, pokud máte SDK strop, ale už se vám nechce frézovat drážka.

Od 286 Kč / m

Výrobce:
Šití závěsů na zakázku

Šití závěsů na míru

Máme šicí dílnu a velkou nabídku hezkých závěsů. Rádi Vám vyrobíme závěsy na míru podle Vašich představ.

"Cena od" za metr je počítána vždy za hotovou kolejnici vč. DPH v nejdelším rozměru se základní variantou kotvení.


Co to je sádrokarton?

Jde o desky, jejichž základem je sádrové jádro, obalené papírovým kartonem. Jeho skvělými vlastnostmi jsou mimo jednoduchou instalaci také zvuková a tepelná izolace. Sádrokartonové desky jsou vyrobeny ze sádry, kartonu a vody. Sádrokartonová směs uprostřed obsahuje látky, které navíc zamezují výskytu plísní a také zvyšují požární odolnost. Po celém světě se sádrokartonové konstrukce využívají pro dokončení výstavby vnitřních stěn a stropů. V současné době je sádrokarton nejrychlejším a nejsnadnějším řešením tzv. suché výstavby. Díky tomuto systému je možné stavět rychle příčky a realizovat rekonstrukce, zateplení a úpravy jakéhokoliv interiéru.

Výhody:

  • Sádrokartony umožňují rychlé a snadné řešení příček, podhledů, obkladů zateplených šikmin v podkroví i pevných podlah a předsazených stěn.
  • Je vysoce tvarovatelný a tudíž flexibilní.
  • Jeho instalace je snadná a vhodná po celý rok.
  • Má dlouhou dobu životnosti.
  • Zajišťuje regulaci vlhkosti v místnostech.
  • Má protipožární vlastnosti.

Proč byste měli uvažovat nad kolejničkami do sádrokartonu?

Sádrokarton je oblíbený díky svým možnostem, umožňuje tak hrát si s podhledy, závěsným systémem a netypickými tvary, které by se pomocí jiného materiálu realizovaly jen těžko. Strop totiž může být onou pověstnou třešničkou na dortu, jelikož uzavírá celkový dojem interiéru. Zážitek z vašeho domu či bytu můžete jen podtrhnout tím, když použijete závěsy a záclony od stropu až po zem a kolejničky zapustíte do sádrokartonu. Dojem, že závěsy a záclony visí jen tak ve vzduchu budete milovat.


Slovníček pojmů

CD Profil

CD Profil sádrokarton

CD profil je základní konstrukční prvek rastru SDK stropu z pozinkovaného plechu, ke ktrému se kotví sádrokartonové desky i kolejničky.

Rastr

Rastr sádrokarton

Rastr je "mříž" z CD profilů, ke které se přišroubují sádrokartonové desky.

Servisní otvor

Servisní otvor

Jedná se o vyfrézovaný obdélník v kolejničce, přes který je možné vyjmout nebo vložit jezdce. Servisní otvor je zakrytý stop-jezdcem, takže není vidět. Pro použití servisního otvoru stačí stop-jezdec vytáhnout ven otočením.

Za fotky děkujeme společnostem DEK a KNAUF.


Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód kategorie: 45