Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.

Krátký popis

V červnu prodáváme tuto kolejničku za akční cenu.

Holandská kvalita: Nejvyšší kluznost na trhu a tichý chod - všechny výhody naší nejoblíbenější záclonové kolejnice Forest KS. Samozřejmostí je desetiletá záruka na mechaniku a kompatibilita s produktovou řadou Forest. Vhodná i pro závěsy a záclony za sebou.

Dostupnost:
U nás na skladě
Výrobce:
maker
Nezasekává se | 10 let záruka | Snadná montáž | O 30% vyšší kluznost než běžné kolejničky

Podrobnosti

Základní vlastnosti

 • Náš favorit pro zapuštěné kolejnice do sádrokartonu.
 • Kolejnička vychází z nejprodávanějšího profilu Forest KS, je uzpůsobena pro instalaci do stropu díky límečkům, které zakrývají nerovnosti a detaily po řezu SDK desek.
 • o 30 % vyšší kluznost, než běžné kolejničky a je velmi tichá.
 • Jednoduchá a rychlá instalace - předem připravíte drážku v SDK desce a připevníte do CD profilů.
 • Kolejnička je strojově předvrtaná každých 250mm pro uchycení do CD profilu. Více informací k instalaci najdete v záložce "montáž".
 • Profil KS RECESS jde jednoduše ohýbat na míru v obloucích o poloměru 10 cm.
 • Vhodné i pro atypické tvary oken.
 • Zátěžoví jezdci s jednoduchým klik systém pro větší nosnost.
 • Díky patentovanému systému "click-on" můžete jezdce vkládat dodatečně kdekoliv na kolejnice, bez použití servisního otvoru.
 • Všechny PVC komponenty jsou stálobarevné a s UV ochranou.
 • Vhodné i pro závěsy se skladem nebo závěsy s pravidelnou stuhou.
 • Nosnost 6 kg na metr.
 • Na přání můžeme dodat kolejnice v libovolné barvě dle vzorníku RAL K7.
 • Materiál: Hliník s patentovaným kluzným systémem.
 • Ke každé kolejnici dárek: Odpovídající počet kvalitních vrutů pro uchycení.

Řez profilem

Průřez Forest KS SDK

Kam se hodí?

Záclonová kolejnice Forest KS SDK je podle nás nejlepším řešením pro běžné použití v bytech a domech, pokud chcete mít hezké a zajímavé zapuštěné kolejnice do sádrokartonu.

Častý dotaz: Jaký je rozdíl mezi Forest KS SDK a Linea 600?

Forest KS SDK je patentovaná kolejnička s nejvyšší kluzností a tichým chodem a patří k tomu nejlepšímu, co s dá u nás pořídit. Linea 600 je náš produkt, ze španělských profilů. Vizuálně je velmi podobný, a i když se jedná na naše poměry kvality o nadstandardní kolejnici, nemá tak vysokou kluznost a hladký průběh (ale pořád nad poměry). O obou řešení ale můžeme s klidem prohlásit, že jsou velmi kvalitní (a obě sami používáme).


Technická data

 • Nosnost: 8 kg.
 • Hmotnost: 150 g / m.
 • Počet jezdců: 12 ks / m.
 • Max. délka: 6 m.
 • Doba montáže: 20 minut / běžné okno.

Obsah balení

 • Kolejnička vyrobená na milimetr přesně.
 • Stop jezdce & jeden vyfrézovaný servisní otvor.
 • Jezdci Forest v počtu 12 ks / metr.
 • Kotevní materiál (vruty).

Ukázky použití

Možnosti zatahování

Použití kolejnice KS Klick

Speciální tvary

Speciální ohnutí záclonové kolejnice

Ohýbání

Ohýbaní záclonové kolejnice na míru
Rádi Vám připravíme záclonové kolejnice i ohýbané na míru. Stačí nás kontaktovat a rádi Vám vyjdeme vstříc.

Kotvení

K dokonalému výsledku vede dokonalá příprava

Záclonové kolejnice zapuštěné v sádrokartonu je minimalisticky dokonalé řešení, ale potřebují kvalitní přípravu. Instalace není složitá a nijak mentálně náročná, jen je potřeba dodržet určitý postup. Jsme tu proto, abychom Vám poradili a provedli Vás přípravou - nebojte se zeptat, jsme tu od toho.

Častý dotaz: Můžu si připravit drážky v SDK a kotvení, pokud nemám kolejničky na místě?

Sice se to dá udělat podle schematického řezu kolejničkou (stačí udělat drážku o dané šířce v desce), ale tvůrci stropu s výrazně lépe pracuje, pokud má kolejničky fyzicky na stavbě. Pokud to není z nějakého důvodu technicky možné, můžete nám napsat a pošleme vým vzorekm který se dá použít jako šablona. V případě ohýbaných kolejnic jednoznačně doporučujeme mít napřed kolejnice na stavbě, kvůli přenesení oblouků na strop.

Uchycení do CD profilů

Kolejnička se kotví pomocí samořezných vrutů (3,5mm a méně) do CD profilu. Existují dvě možnosti:

CD profil pod celou délkou kolejničky

Toto řešení je doporučené (ale nepovinné). V místě, kde bude kolejnička, bude po celé jjí délce CD profil, o který s kolejnička opře. Z výroby je předvrtaná každých 25 cm a jednoznačnou výhodou je použití předem připravených otvorů v kolejničce - nemusíte ji už vrtat. Nevýhodou je pak to, že předem musíte přesně vědět, kde kolejnička bude umístěná (ale to se dá samozřejmě jednoduše zvládnout, jen je potřeba plánovat).

CD profily kolmo na kolejničku

Tohle je ta jednodušší cesta. Kolejnička se v místě, kde se "potká" s profilem, provrtá samořezným vrutem ("tex"). V tomto místě je nutné kolejničku předvrtat a důležité je dodržet vzdálenost mezi jednotlivými body maximálně 60cm (což pokud děláte rastr správně, není problém). Krajní body musí být max. 10 cm od konce kolejničky, v opačném případě se může kolejnička pod zátěží zaparkované látky prohýbat.

Důležité: Ať už používáte jakýkoliv postup, je potřeba pracovat vždy opatrně, s dlouhými nástavici na šroubování vrutů, které ideálně omotáte elektrikářskou izolační páskou. Sebemenší vryp vevnitř kolejničky totiž může způsobit její zadrhávání.

Kolejnička je rovněž háklivá na malířskou barvu vevnitř - ztrácí kluznost. Proto dopoučujeme montáž buď po malování, nebo při malování kolejničku celou zakrýt kvalitní malířskou páskou.

Odpověď na filosofickou otázku: Je jedno, jestli uděláte CD profil po celé délce kolejnice (což je o něco málo lepší, ale je to více práce s rastrem), nebo bude kolejnice kotvená na CD profily, které jsou kolmo. Důležité je, aby kolejnička byla kotvená minimálně každých 60 cm.


Možnosti napojení kolejniček v rohu

Nejčastěji řešíme napojení v rohu pomocí dvou oblouků o poloměru 100mm, ale celkem existují 4 možnosti. Pro spojení pod úhlem 45 stupňů potřebujete pokosovou pilu s kotoučem na hliník.

Dva oblouky 100mm

Ohnutí kolejniček 100mm

Nejčastější řešení

Oblouky 100mm & 150mm

Ohnutí kolejniček 100mm a 150mm

Esteticky zajímavé, řešení na dotaz.

Převaz

Napojení kolejiček v rohu převazem

Nejčastější řešení, pokud není oblouk

45 stupňů

Napojení kolejiček v rohu pod úhlem

Občas vyrábíme na míru

Technická poznámka k ohnutí

Velikost ohnutí máme přesně definovanou (stačí se podívat v konfigurátoru každé kolejničky na část "ohnutí". Pokud budete chtít delší část kolejničky "dozadu", například kvůli většímu topení, stačí nám to napsat do objednávky. Navýšení ceny je minimální (většinou o jeden řádek v ceníku).


Příprava drážky

Kolejnička má na šířku 15mm, drážku v SDK je proto dobré připravit o šířce 16mm.

Šířka drážky pro kolejničku do sádrokartonu

Vruty používané ke kotvení kolejniček do sádrokartonu

Specifikace: TEX ZB 2,9 x 19. Vruty jsou součástí dodávky.


Návod na šití:

Střed oka jezdce: 7 mm.

Časté dotazy

Co když chci dvouřadou kolejničku, tzn. záclony a závěsy za sebou?

Je to na vás - můžete samozřejmě použít dvojkolejnici do sádrokartonu Linea 620. Výhodou použití dvojkolejnice je, že budete připravovat pouze jednu drážku pro širokou kolejnici. Pokud si ale dáte více práce a použijete Forest KS SDK, kolejničky budou mít vyšší kluznost a budou tišší.

Mám hotový zaklopený strop. Dá se tato kolejnička do SDK připevnit dodatečně?

Ano, nicméně má to dva předpoklady:

 1. Je potřeba do SDK desky vyřezat drážku pro kolejničku. Způsobů je několik, např. ostrým nožem, řezačkou, frézou. Důležitá je přesnost a doporučujeme spíš ruční než strojní způsoby, vzhledem k prašnosti.
 2. Kolejničku musíte nějak přichytit k rastru. Pokud máte strop zaklopený a neznáte směr CD profilů, doporučujeme nakreslit si přímku na stropě přesně tam, kde má být kolejnice (takže ať tam dáte cokoliv, bude zakrytá), a udělat několik sond 2mm vrtákem a CD profily "trefit".

Více informací o kotvení najdete v záložce kotvení.

Jak se do kolejniček vkládají jezdce?

Záclonová kolejnice má vyfrézovaný který je ukrytý pod stop jezdcem (např. pro bílou tento). Pokud jedzcem otočíte do strany, jde vyjmout a pod ním je v kolejnici otvor, kterým je možné vložit nebo vyjmout jezdce. u řady kolejniček Forest však díky systému Click-on jdou jezdce "doklapnout" kdekoliv na kolejnici.

Kolik je na kolejničce servisních otvorů?

Kolejničky do sádrokartonu vyrábíme s jedním skrytým servisním otvorem. Pokud potřebujete servisní otvor i na druhém konci, napište nám to prosím do poznámky (včetně určení, o kterou kolejničku se jedná, pokud je jich více), případně nás kontaktujte.

Jak se určuje pozice servisního otvoru u ohýbaných kolejniček?

Stejně, jako u ohýbání, tzn. kolejnička je položená na zemi, jezdci dolů.

Měření kolejnice na záclony

Unese SDK strop závěsy?

Unese, pokud je udělaný správně. Kolejnička se kotví přímo ke konstrukci, pokud dodržíte vzdálenost kotevních bodů kolejničky k CD profilům maximálně každých 60 cm, je to v pořádku. Předpokladem je ale technicky správné provedení rastru stropu.

Pro rozšíření teorie doporučujeme tento článek o nosnostch od Knaufu. Více informací najdete také v záložce kotvení.

Chtěl bych dát kolejničky zapuštěné do sádrokartonu, ale mám speciální protipožární desku o tloušťce 10 mm, jak mám postupovat?

Profil je přesně vyroben do běžnou tloušťku sádrokartonu (12,5 mm). Sádrokartonář by měl sádrokarton vypodložit, tak aby se kolejnice do sádrokartonu přesně vešla.V této kategorii

Linea 620

U Forestu zatím není dostupná dvojkolejnice, takže Linea 620 je ideální řešení, pokud chcete opravdu jednoduchou montáž pro záclonu i závěs v jedné řadě v předem definované rozteči. Pokud máte rádi propracované detaily, bude se hodit skryté uchycení.

Od 874 Kč / m

 

Linea 600

Naše výroba - téměř identická jako Forest KS SDK, nicméně se standardní (avšak pořád dobrou) kluzností. Vyrobená ve Španělsku, žádný východ, dostatečně pevný a kvalitní hliník. Hlavní výhodou je příznivá cena a snadná montáž.

Od 294 Kč / m

 
Záclonová kolejnice pro sádrokarton Linea 150

Linea 150

Jen centimetr a půl na výšku a skryté uchycení - vhodná kombinace, pokud chcete lehkou záclonovou kolejnici na již hotový sádrokartonový strop. Vyrobeno ve Španělsku z kvalitního hliníku, v jednoduchém hranatém designu. Dostupná i v šedé a v černé.

Od 325 Kč / m

 

Linea 850

Jednoduchá, symetrická kolejnice pro záclony nebo lehké závěsy. Hlavní výhodou je skryté uchycení a minimalistický styl lehce zaoblených hran. Ideální řešení, pokud máte SDK strop, ale už se vám nechce frézovat drážka.

Od 286 Kč / m

 

Poslat poptávku k produktu

Rádi Vám pomůžeme s dotazem ohledně této kolejničky - poptávky z tohoto formuláře vyřizujeme rychleji. Pokud máte nějaký složitější dotaz, nebojte se zavolat.


Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód produktu: ALURKS, 4301556466736, 62