Záclonové kolejničky na míru = aktuální výrobní doba je přibližně týden.

Krátký popis

U Forestu zatím není dostupná dvojkolejnice, takže Linea 620 je ideální řešení, pokud chcete opravdu jednoduchou montáž pro záclonu i závěs v jedné řadě v předem definované rozteči. Pokud máte rádi propracované detaily, bude se hodit skryté uchycení.

Dostupnost:
U nás na skladě
Výrobce:
maker

Podrobnosti

Základní vlastnosti

 • Nosnost 6 kg / metr
 • Snadná montáž - nepotřebujete stavební pouzdro (více v záložce "kotvení")
 • Na jedné straně je vždy servisní otvor, kterým jdou vytahovat a vkládat jezdci, i když je kolejnička namontovaná. Servisní otvor je zakrytý stop-jezdcem, takže není vidět a nenarušuje vzhled kolejničky.
 • Na přání vám vyfrézujeme montážní otvor pro jezdce v libovolném místě.
 • Na přání také barva RAL K7.
 • Vyrábíme ze španělských profilů a komponentů v České republice.

Řez profilem

Průřez Linea 620

Kam se hodí?

Dvojkolejička do sádrokartonu Linea 620 je ideální, jednoduché a rychlé řešení pro zapuštěné kolejnice do sádrokartonu - takže v podstatě kamkoliv.


Technická data

 • Nosnost: 12 kg.
 • Počet jezdců: 28 ks / m.
 • Max. délka: 6 m.
 • Doba montáže: 20 minut / běžné okno.

Obsah balení

 • Kolejnička vyrobená na milimetr přesně.
 • Stop jezdce & jeden vyfrézovaný servisní otvor.
 • Jezdci Linea v počtu 28 ks / metr.

Kotvení

Vrutem - skrytě

Závěsová kolejnice instalace Závěsová kolejnice instalace

Nejčastější způsob uchycení, který je nejjednodušší - střidavě provrtáte kolejnici v drážce. Důležité je použít správný vrták (do 3mm), odpovídající malý vrut. Vrták doporučujeme před použitím oblepit izolační elektrikářskou páskou, aby se kolejnička nepodřela a vruty dotahujte pouze tenkým dlouhým bitem.

Vrutem přes prostředek

Závěsová kolejnice instalace Závěsová kolejnice instalace

Nejjednodušší uchycení, který má dvě možnosti. Buď připevníte vrutem, jako je na obrázku, nebo použijete kónickou hlavu, díru opatrně zahloubíte větším vrtákem a přelepíte bílou nalepovací truhlářskou krytkou - vrut pak není vidět.

Skryté uchycení

Měření kolejnice na záclony

Tímto způsobem lze záclonovou kolejničku uchytit tak, že nejsou vidět hlavy šroubů. Pro uchycení je potřeba použít sádrokartonářské závěsy, které jsou dostupné v každých lepších stavebninách. Většinou doporučujeme řešit pomocí sádrokartonářů.

Tento způsob je doporučený jako nejlepší (a nejhezčí), ale chápeme, že je nejsložitější.

Kolejnička od nás odchází nepředvrtaná, záleží jen na vás, jaký způsob kotvení zvolíte.
Protože dopředu nevíme, jaký způsob kotvení zvolíte, a v jakých vzdálenostech budete kotvit, kolejnička od nás odchází bez kotvících vrutů.

Odpověď na filosofickou otázku: Je jedno, jestli uděláte CD profil po celé délce kolejnice (což je o něco málo lepší, ale je to více práce s rastrem), nebo bude kolejnice kotvená na CD profily, které jsou kolmo. Důležité je, aby kolejnička byla kotvená minimálně každých 60 cm.


Časté dotazy

Jaký je rozdíl mezi kluzými a kolečkovými jezdci?

Příplatkové kolečkové jezdce zvyšují kluznost, ale na druhou stranu mají nepatrně nižší nosnost a trošku pomaleji se vkládají do profilu. Proto kolečkové jezdce doporučujeme pro záclony, tam splní svou přidanou hodnotu dokonale. Pokud máte v plánu používat závěsy nebo závěsy a záclony, doporočujeme používat kluzné jezdce.

Mám hotový zaklopený strop. Dá se tato kolejnička do SDK připevnit dodatečně?

Ano, nicméně má to dva předpoklady:

 1. Je potřeba do SDK desky vyřezat drážku pro kolejničku. Způsobů je několik, např. ostrým nožem, řezačkou, frézou. Důležitá je přesnost a doporučujeme spíš ruční než strojní způsoby, vzhledem k prašnosti.
 2. Kolejničku musíte nějak přichytit k rastru. Pokud máte strop zaklopený a neznáte směr CD profilů, doporučujeme nakreslit si přímku na stropě přesně tam, kde má být kolejnice (takže ať tam dáte cokoliv, bude zakrytá), a udělat několik sond 2mm vrtákem a CD profily "trefit".

Jak se do kolejniček vkládají jezdce?

Záclonová kolejnice má vyfrézovaný který je ukrytý pod stop jezdcem (např. pro bílou tento). Pokud jedzcem otočíte do strany, jde vyjmout a pod ním je v kolejnici otvor, kterým je možné vložit nebo vyjmout jezdce. u řady kolejniček Forest však díky systému Click-on jdou jezdce "doklapnout" kdekoliv na kolejnici.

Kolik je na kolejničce servisních otvorů?

Kolejničky do sádrokartonu vyrábíme s jedním skrytým servisním otvorem. Pokud potřebujete servisní otvor i na druhém konci, napište nám to prosím do poznámky (včetně určení, o kterou kolejničku se jedná, pokud je jich více), případně nás kontaktujte.

Jak se určuje pozice servisního otvoru u ohýbaných kolejniček?

Stejně, jako u ohýbání, tzn. kolejnička je položená na zemi, jezdci dolů.

Měření kolejnice na záclony

Více informací o kotvení najdete v záložce kotvení.

Unese SDK strop závěsy?

Unese, pokud je udělaný správně. Kolejnička se kotví přímo ke konstrukci, pokud dodržíte vzdálenost kotevních bodů kolejničky k CD profilům maximálně každých 60 cm, je to v pořádku. Předpokladem je ale technicky správné provedení rastru stropu.

Pro rozšíření teorie doporučujeme tento článek o nosnostch od Knaufu. Více informací najdete také v záložce kotvení.

Chtěl bych dát kolejničky zapuštěné do sádrokartonu, ale mám speciální protipožární desku o tloušťce 10 mm, jak mám postupovat?

Profil je přesně vyroben do běžnou tloušťku sádrokartonu (12,5 mm). Sádrokartonář by měl sádrokarton vypodložit, tak aby se kolejnice do sádrokartonu přesně vešla.V této kategorii

Forest KS SDK

Holandská kvalita: Nejvyšší kluznost na trhu a tichý chod - všechny výhody naší nejoblíbenější záclonové kolejnice Forest KS. Samozřejmostí je desetiletá záruka na mechaniku a kompatibilita s produktovou řadou Forest. Vhodná i pro závěsy a záclony za sebou.

Od 482 Kč / m

 

Linea 600

Naše výroba - téměř identická jako Forest KS SDK, nicméně se standardní (avšak pořád dobrou) kluzností. Vyrobená ve Španělsku, žádný východ, dostatečně pevný a kvalitní hliník. Hlavní výhodou je příznivá cena a snadná montáž.

Od 294 Kč / m

 
Záclonová kolejnice pro sádrokarton Linea 150

Linea 150

Jen centimetr a půl na výšku a skryté uchycení - vhodná kombinace, pokud chcete lehkou záclonovou kolejnici na již hotový sádrokartonový strop. Vyrobeno ve Španělsku z kvalitního hliníku, v jednoduchém hranatém designu. Dostupná i v šedé a v černé.

Od 325 Kč / m

 

Linea 850

Jednoduchá, symetrická kolejnice pro záclony nebo lehké závěsy. Hlavní výhodou je skryté uchycení a minimalistický styl lehce zaoblených hran. Ideální řešení, pokud máte SDK strop, ale už se vám nechce frézovat drážka.

Od 286 Kč / m

 

Poslat poptávku k produktu

Rádi Vám pomůžeme s dotazem ohledně této kolejničky - poptávky z tohoto formuláře vyřizujeme rychleji. Pokud máte nějaký složitější dotaz, nebojte se zavolat.


Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód produktu: ALU620, 3241580148383, 93