Krátký popis

U Forestu zatím není dostupná dvojkolejnice, takže Linea 620 je ideální řešení, pokud chcete opravdu jednoduchou montáž pro záclonu i závěs v jedné řadě v předem definované rozteči. Pokud máte rádi propracované detaily, bude se hodit skryté uchycení.

Dostupnost: U nás na skladě
Výrobce:
maker

Popis

  • Kolejnička je strojově předvrtaná každých 250 mm pro uchycení do CD profilu

Podrobnosti

Základní vlastnosti

  • Nosnost 6 kg / metr
  • Snadná montáž pouze provrtáním vrutem do CD profilu - nepotřebujete stavební pouzdro (více v záložce "kotvení")
  • Na jedné straně je vždy servisní otvor, kterým jdou vytahovat a vkládat jezdci, i když je kolejnička namontovaná. Servisní otvor je zakrytý stop-jezdcem, takže není vidět a nenarušuje vzhled kolejničky.
  • Na přání vám vyfrézujeme montážní otvor pro jezdce v libovolném místě.
  • Na přání také barva RAL K7.
  • Vyrábíme ze španělských profilů a komponentů v České republice.

Průřez profilem

Záclonová kolejnice Linea ALU 620
Záclonová kolejnice Linea ALU 620

Kotvení

Kolejnička od nás odchází nepředvrtaná, záleží jen na vás, jaký způsob kotvení zvolíte.

Odpověď na filosofickou otázku: Je jedno, jestli uděláte CD profil po celé délce kolejnice (což je o něco málo lepší, ale je to více práce s rastrem), nebo bude kolejnice kotvená na CD profily, které jsou kolmo. Důležité je, aby kolejnička byla kotvená minimálně každých 60 cm.


Vrutem - skrytě

Závěsová kolejnice instalace Závěsová kolejnice instalace

Nejčastější způsob uchycení, který je nejjednodušší - střidavě provrtáte kolejnici v drážce. Důležité je použít správný vrták (do 3mm), odpovídající malý vrut. Vrták doporučujeme před použitím oblepit izolační elektrikářskou páskou, aby se kolejnička nepodřela a vruty dotahujte pouze tenkým dlouhým bitem.

Vrutem přes prostředek

Závěsová kolejnice instalace Závěsová kolejnice instalace

Nejjednodušší uchycení, který má dvě možnosti. Buď připevníte vrutem, jako je na obrázku, nebo použijete kónickou hlavu, díru opatrně zahloubíte větším vrtákem a přelepíte bílou nalepovací truhlářskou krytkou - vrut pak není vidět.

Skryté uchycení

Závěsová kolejnice instalace

Tímto způsobem lze záclonovou kolejničku uchytit tak, že nejsou vidět hlavy šroubů. Pro uchycení je potřeba použít sádrokartonářské závěsy, které jsou dostupné v každých lepších stavebninách. Většinou doporučujeme řešit pomocí sádrokartonářů.

Protože dopředu nevíme, jaký způsob kotvení zvolíte, a v jakých vzdálenostech budete kotvit, kolejnička od nás odchází bez kotvících vrutů. Pokud potřebujete něco speciálního, stačí nás kontaktovat, nebo to uvést do objednávky.


Doporučené příslušenství

Po zadání rozměru v konfigurátoru se vám automaticky doplní potřebné počty kusů.

Jezdec s kolečky Linea

6,05 Kč

Jezdec kluzný Linea

5,00 Kč


V této kategorii

Forest KS SDK

Cena od 482 Kč / m

Holandská kvalita: Nejvyšší kluznost na trhu a tichý chod - všechny výhody naší nejoblíbenější záclonové kolejnice Forest KS. Samozřejmostí je desetiletá záruka na mechaniku a kompatibilita s produktovou řadou Forest. Vhodná i pro závěsy a záclony za sebou.

 

Linea 600

Cena od 294 Kč / m

Naše výroba - téměř identická jako Forest KS SDK, nicméně se standardní (avšak pořád dobrou) kluzností. Vyrobená ve Španělsku, žádný východ, dostatečně pevný a kvalitní hliník. Hlavní výhodou je příznivá cena a snadná montáž.

 
  Záclonová kolejnice pro sádrokarton Linea 150

Linea 150

Cena od 325 Kč / m

Jen centimetr a půl na výšku a skryté uchycení - vhodná kombinace, pokud chcete lehkou záclonovou kolejnici na již hotový sádrokartonový strop. Vyrobeno ve Španělsku z kvalitního hliníku, v jednoduchém hranatém designu. Dostupná i v šedé a v černé.

 

Linea 850

Cena od 287 Kč / m

Jednoduchá, symetrická kolejnice pro záclony nebo lehké závěsy. Hlavní výhodou je skryté uchycení a minimalistický styl lehce zaoblených hran. Ideální řešení, pokud máte SDK strop, ale už se vám nechce frézovat drážka.

 

Nevybrali jste si v e-shopu? Podívejte se na stínění na míru:

Kód produktu: ALU620, 3241580148383, 93